Eventy muszą być dobrze przemyślane

www.projekty-iz.pl

Coraz mniej jest firm, które nie miałyby żadnych dodatkowych propozycji dla swoich pracowników, takich jak siłownia czy karnety do kina. To oznacza, że coraz trudniej jest znaleźć coś, co dodatkowo zmotywuje pracowników do wytężonego działania na rzecz firmy i sprawi, że ci najlepsi będą chcieli u nas zostać. Nic więc dziwnego, że coraz częściej w firmach pojawia się pomysł na zorganizowanie eventów, które z jednej strony będą nagrodą za dobrą pracę, z drugiej będą motywowały podwładnych do większego wysiłku, a z trzeciej staną się również świetnym miejscem do zawierania bliższych znajomości. A przecież wiadomo, im lepsze stosunki będą panowały między pracownikami, tym lepiej będzie przebiegała między nimi komunikacja w pracy, na czym tak naprawdę zyskają wszyscy.

Dlatego też, tak ważne jest to, aby systematycznie organizować eventy i wyszukiwać takie tematy, które będą w stanie zainteresować większość ludzi.

Jakie mamy możliwości?

Jeżeli chcemy przygotować event dla swoich pracowników, to najpierw powinniśmy się spotkać z przedstawicielem firmy, która może dla nas przygotować takie wydarzenie. Wówczas będziemy mogli określić czy chcemy, żeby był to event szkoleniowy, na którym pracownicy będą mogli zdobyć nową wiedzę, a dodatkowo jeszcze znajdzie się tam czas na zabawę. Czy może chcemy, żeby był to event skupiony tylko i wyłącznie na dobrej zabawie, która ma sprawić, że nasi pracownicy się rozluźnią i będą z większą werwą podejmowali się kolejnych zadań.

Jeśli zdecydujemy się na tą drugą opcję, to powinniśmy się zastanowić, gdzie taki event ma się odbyć, w jakiej okolicy i co konkretnie ma się podczas niego pojawić. Zawsze możemy skorzystać z gotowej propozycji, ale nic nie będzie stało na przeszkodzie, abyśmy też powiedzieli o naszych pomysłach, zwłaszcza jeśli dość dobrze znamy swoich pracowników i jesteśmy w stanie określić, co najbardziej może im się spodobać.

Zadbajmy o atrakcje

Chcemy, żeby nasi podwładni dobrze się bawili podczas takiego eventu? Jeśli tak, to warto zadbać o to, aby to wydarzenie odbywało się w takim miejscu, gdzie nie będziemy mieli problemów z zorganizowaniem fajnej zabawy. Możemy wybrać do tego kręgielnię, bilard, paintball albo możemy zaproponować, aby taki event odbywał się w parku rozrywki.

Wówczas każdy będzie mógł pójść na to, co najbardziej będzie go interesowało, a co się z tym wiąże, będziemy mogli w jednym miejscu zapewnić naszym pracownikom wiele różnych atrakcji. Przy okazji można też obserwować, którzy pracownicy trzymają się bardziej razem, kto wybiera te najgroźniej wyglądające atrakcje, a kto podchodzi do nich z większą rezerwą. Wbrew pozorom zachowanie naszych podwładnych podczas takiego eventu, będzie mogło nam naprawdę wiele o nich powiedzieć. Dzięki temu, zyskamy informację, jak rozdzielać zadania, aby przynosiły one jak najlepsze efekty.

Możliwości jest tutaj sporo, ale najważniejsze w tym wszystkim jest to, żebyśmy dokładnie zaplanowali event. Musi mieć określony temat i wszystko powinno być tak przygotowane, aby idealnie do tego tematu pasowało.