Musimy dbać o siebie

Praca jest ważna, nauka jest ważna, codzienne zobowiązania są ważne. Jednak nie możemy w tym wszystkim zapominać o sobie i o własnych potrzebach. Jeśli nie będziemy ich zaspokajali, to może się szybko okazać, że nie będziemy mieli już sił, na podejmowanie tych codziennych obowiązków, a nawet jeśli będziemy je podejmowali, to szybko może się okazać, że nie dają nam one już takiej radości jak kiedyś.

Czas na odpoczynek to konieczność

Jeżeli zawsze chcemy mieć siły na wykonywanie codziennych zobowiązań, jeśli chcemy mieć pewność, że będziemy mogli się na nich skupić, że będziemy w stanie zauważyć to co najważniejsze, że będziemy potrafili wybierać to co najlepsze, to przede wszystkim, musimy zadbać o codzienny odpoczynek. Nie ważne czy będzie to spacer, książka, słuchanie muzyki, ważne, aby pozwalało nam się oderwać od codziennych obowiązków, od problemów, żeby pozwalało nam wyciszyć umysł, dzięki czemu później na wszystko będziemy mogli spojrzeć nowym okiem.

Organizm potrzebuje odpoczynku

Nie jesteśmy w stanie cały czas pracować na najwyższych obrotach. W końcu przyjdzie czas, kiedy nasz organizm powie dość, i zacznie domagać się uwagi, oraz odpoczynku. Jeśli będziemy dbali o to, aby ten odpoczynek miał zapewniony każdego dnia, to z pewnością nie dopuścimy do sytuacji, w której będziemy czuli się wypaleni i z pewnością nie dojdzie do sytuacji, gdy już nie będziemy mieli ochoty na podejmowanie kolejnego wysiłku.

Dbanie o siebie, może odbywać się na różne sposoby. Najważniejsze jednak jest to, abyśmy potrafili w ciągu każdego dnia znaleźć te kilka chwil dla siebie.

Rozwój osobisty

Rozwój osobisty jest ważnym elementem osiągania sukcesów i bycia szczęśliwym. Nie każdy, kto się rozwijał, osiągnął sukces, ale wszyscy, którzy osiągnęli sukces, rozwijali się i wykonali ogromną pracę nad sobą.

Rozwój osobisty jest procesem trwającym przez całe życie. To sposób na to, by człowiek mógł prawidłowo ocenić swoje umiejętności i cechy oraz był w stanie skutecznie wyznaczać swoje cele życiowe. Można w skrócie powiedzieć, że rozwój osobisty to dążenie do maksymalizacji ludzkiego potencjału.

Rozwój osobisty to proces polegający na stawaniu się lepszym człowiekiem oraz usprawnianiu ludzkiego życia w określonych obszarach. Może on odbywać się poprzez takie działania jak: podnoszenie własnej atrakcyjności na rynku pracy oraz rozwój kariery, zwiększanie świadomości, budowanie dostatku, rozwijanie różnorodnych umiejętności.

Rozwój osobisty nie jest dla wszystkich, ponieważ nie każdy jest gotowy na to, by pracować nad sobą na własną rękę. Trzeba mieć dużo cierpliwości i sporo wiedzy, aby w mądry sposób rozwijać się samodzielnie. Jednak i w takim przypadku, z niektórymi problemami, trudno będzie sobie poradzić w samotności.

Pamiętaj, że rozwój osobisty, jak nazwa wskazuje, dotyczy Ciebie (Twoim działaniem nie powinna być zmiana innych osób – choć takie zmiany zapewne zauważysz jako skutek poboczny Twoich własnych zmian), a zatem skup się na zmianie siebie, a świat wokół też się zmieni. A zmiana siebie to często zmiana naszych nawyków, których każdy człowiek ma całą masę. Może początkującym wydawać się to dziwne, ale po pewnym czasie uznasz, że to faktycznie się sprawdza. Najpierw trzeba zidentyfikować te własne przekonania i związane z nimi typy zachowań, które są w naszym odczuciu negatywne, a następnie trzeba przystąpić do stopniowej drogi w celu ich eliminacji lub zmian na lepsze nawykowe zachowania.

Sukces powinien nam zatem kojarzyć się z konkretami (w różnych dziedzinach życia), ustalonymi celami, jakie należy osiągnąć, a dążenie do nich to pewien proces składający się z wielu etapów. Osiągnięcie celu staje się łatwiejsze między innymi dzięki rozwojowi osobistemu – o tych zagadnieniach będzie się pojawiać coraz więcej artykułów na stronie.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *