Znajdźmy czas dla rodziny i przyjaciół

W codziennym zabieganiu, może się okazać, że zacznie nam uciekać to co jest najważniejsze, a co jednocześnie nie jest aż tak pilne, jak kolejny projekt w pracy. Chodzi oczywiście o to, że obok nas żyją ludzie, dla których jesteśmy ważni i którzy dla nas powinni być ważni, a c o się z tym wiąże, ludzie dla których zawsze powinniśmy mieć czas.

 

Regularne spotkania są ważne

 

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że bardzo ważne są regularne spotkania ze znajomymi i rodziną. To przy nich możemy być naprawdę sobą, to przy nich możemy się rozluźnić, a kilka chwil w takim gronie może sprawić, że nawet najtrudniejsze problemy, okażą się znacznie łatwiejsze do rozwiązania. Co więcej, trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że takie spotkania zbliżają nas do innych ludzi i dają nam poczucie, że nie jesteśmy sami ze swoimi problemami.

 

Poświęcajmy czas bliskim

 

Żadne, nawet najdroższe prezenty, nie zastąpią czasu, jaki powinniśmy poświęcić naszym bliskim. Warto codziennie zarezerwować sobie dla nich kilka chwil, tak aby mieli pewność, że są dla nas ważni, że chcemy z nimi przebywać i że ważne jest dla nas to, jak się czują, co myślą, czym się w danej chwili zajmują.

 

Takie spotkania nie są czasem straconym, one naprawdę pomogą nam się zresetować, a co się z tym wiąże, pomogą nam spojrzeć na dotychczasowe problemy z zupełnie nowej perspektywy. Taki dystans do świata jest potrzebny, a możemy go uzyskać w naprawdę prosty sposób i to praktycznie bez żadnych kosztów, dlatego warto z tego korzystać.

Rozwój osobisty

Rozwój osobisty jest ważnym elementem osiągania sukcesów i bycia szczęśliwym. Nie każdy, kto się rozwijał, osiągnął sukces, ale wszyscy, którzy osiągnęli sukces, rozwijali się i wykonali ogromną pracę nad sobą.

Rozwój osobisty jest procesem trwającym przez całe życie. To sposób na to, by człowiek mógł prawidłowo ocenić swoje umiejętności i cechy oraz był w stanie skutecznie wyznaczać swoje cele życiowe. Można w skrócie powiedzieć, że rozwój osobisty to dążenie do maksymalizacji ludzkiego potencjału.

Rozwój osobisty to proces polegający na stawaniu się lepszym człowiekiem oraz usprawnianiu ludzkiego życia w określonych obszarach. Może on odbywać się poprzez takie działania jak: podnoszenie własnej atrakcyjności na rynku pracy oraz rozwój kariery, zwiększanie świadomości, budowanie dostatku, rozwijanie różnorodnych umiejętności.

Rozwój osobisty nie jest dla wszystkich, ponieważ nie każdy jest gotowy na to, by pracować nad sobą na własną rękę. Trzeba mieć dużo cierpliwości i sporo wiedzy, aby w mądry sposób rozwijać się samodzielnie. Jednak i w takim przypadku, z niektórymi problemami, trudno będzie sobie poradzić w samotności.

Pamiętaj, że rozwój osobisty, jak nazwa wskazuje, dotyczy Ciebie (Twoim działaniem nie powinna być zmiana innych osób – choć takie zmiany zapewne zauważysz jako skutek poboczny Twoich własnych zmian), a zatem skup się na zmianie siebie, a świat wokół też się zmieni. A zmiana siebie to często zmiana naszych nawyków, których każdy człowiek ma całą masę. Może początkującym wydawać się to dziwne, ale po pewnym czasie uznasz, że to faktycznie się sprawdza. Najpierw trzeba zidentyfikować te własne przekonania i związane z nimi typy zachowań, które są w naszym odczuciu negatywne, a następnie trzeba przystąpić do stopniowej drogi w celu ich eliminacji lub zmian na lepsze nawykowe zachowania.

Sukces powinien nam zatem kojarzyć się z konkretami (w różnych dziedzinach życia), ustalonymi celami, jakie należy osiągnąć, a dążenie do nich to pewien proces składający się z wielu etapów. Osiągnięcie celu staje się łatwiejsze między innymi dzięki rozwojowi osobistemu – o tych zagadnieniach będzie się pojawiać coraz więcej artykułów na stronie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *