Najpopularniejsze postanowienia noworoczne Polaków na 2022 rok. Czy w tym roku będzie podobnie?

PSMM Monitoring & More przeanalizował temat postanowień noworocznych w polskiej przestrzeni social media na przełomie 2021 i 2022 r. Na co padł wtedy wybór Polaków i czy w tym roku na naszej liście znajdą się podobne motywacje?

Z danych za okres od 1 grudnia 2021 do 31 stycznia 2022 wynikało, że w mediach społecznościowych w kontekście postanowień odnotowano ponad 33,6 tys. opinii i komentarzy, a liczba uzyskanych pod postami interakcji przekroczyła w tym czasie 1,3 mln. W strukturze źródeł dominował Facebook, gdzie najwięcej wzmianek na temat postanowień noworocznych opublikowano pomiędzy 29 grudnia a 4 stycznia.

Dominujące postanowienie dotyczyło kwestii zdrowia. Prawidłowe odżywianie, badania profilaktyczne, aktywny tryb życia, zrzucenie zbędnych kilogramów, zbilansowana dieta, regularne picie wody i dbanie o dobre samopoczucie – to tylko niektóre z postanowień, jakie wybierali polscy internauci. Na liście życzeń pojawiały się także takie tematy, jak: nauka języka obcego, zmiana stylu życia, nauka tańca czy „bycie lepszą wersją siebie”. Wśród użytkowników sieci znalazły się także osoby, które marzyły o przedłużeniu umowy o pracę, rozwoju osobistym oraz kupnie mieszkania.

Ciekawym trendem, który wybijał się spośród innych popularnych kontekstów była ekologia. Polacy planowali zmienić swoje nawyki w kwestii segregacji śmieci, a także dbania o to, aby nie marnować żywności.

Na liście topowych profili w social mediach według interakcji na przełomie 2021 i 2022 roku uplasowały się m.in. Anna Lewandowska, Agnieszka Woźniak-Starak czy Joanna Jędrzejczyk. Z czego największą liczbę interakcji na temat postanowień noworocznych odnotowano na profilu Anny Lewandowskiej na Instagramie.

Jak tłumaczy ekspert PSMM Monitoring & More – Tomasz Lubieniecki: – Obok kwestii zdrowotnych, popularnym trendem był rozwój zawodowy. Prawdopodobnie ma to związek z pandemią, która pokazała, jak dynamicznie zmienia się rynek pracy. Ciekawym kontekstem pojawiającym się w postanowieniach noworocznych przełomie 2021 i 2022 roku był wątek ekologii. Liczne kampanie mające zwrócić naszą uwagę na kwestie środowiskowe przyniosły zamierzony efekt. Coraz więcej Polaków postanowiło zmienić swoje nawyki także w tej kwestii. Jak dodaje Tomasz Lubieniecki – Analizując to, co działo się na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy, zakładamy, że w tegorocznych postanowieniach noworocznych będą wybijać się wątki związane z poczuciem bezpieczeństwa czy stabilnością finansową.

Pełne wyniki analizy >> „Postanowienia noworoczne Polaków”.

PSMM Monitoring & More wyraża zgodę na pełną lub częściową publikację materiałów pod warunkiem podania źródła (pełna nazwa firmy: PSMM Monitoring & More).

Zapoznaj się z informacjami i raportami dla mediów: https://psmm.pl/dla-mediow/

Rozwój osobisty

Rozwój osobisty jest ważnym elementem osiągania sukcesów i bycia szczęśliwym. Nie każdy, kto się rozwijał, osiągnął sukces, ale wszyscy, którzy osiągnęli sukces, rozwijali się i wykonali ogromną pracę nad sobą.

Rozwój osobisty jest procesem trwającym przez całe życie. To sposób na to, by człowiek mógł prawidłowo ocenić swoje umiejętności i cechy oraz był w stanie skutecznie wyznaczać swoje cele życiowe. Można w skrócie powiedzieć, że rozwój osobisty to dążenie do maksymalizacji ludzkiego potencjału.

Rozwój osobisty to proces polegający na stawaniu się lepszym człowiekiem oraz usprawnianiu ludzkiego życia w określonych obszarach. Może on odbywać się poprzez takie działania jak: podnoszenie własnej atrakcyjności na rynku pracy oraz rozwój kariery, zwiększanie świadomości, budowanie dostatku, rozwijanie różnorodnych umiejętności.

Rozwój osobisty nie jest dla wszystkich, ponieważ nie każdy jest gotowy na to, by pracować nad sobą na własną rękę. Trzeba mieć dużo cierpliwości i sporo wiedzy, aby w mądry sposób rozwijać się samodzielnie. Jednak i w takim przypadku, z niektórymi problemami, trudno będzie sobie poradzić w samotności.

Pamiętaj, że rozwój osobisty, jak nazwa wskazuje, dotyczy Ciebie (Twoim działaniem nie powinna być zmiana innych osób – choć takie zmiany zapewne zauważysz jako skutek poboczny Twoich własnych zmian), a zatem skup się na zmianie siebie, a świat wokół też się zmieni. A zmiana siebie to często zmiana naszych nawyków, których każdy człowiek ma całą masę. Może początkującym wydawać się to dziwne, ale po pewnym czasie uznasz, że to faktycznie się sprawdza. Najpierw trzeba zidentyfikować te własne przekonania i związane z nimi typy zachowań, które są w naszym odczuciu negatywne, a następnie trzeba przystąpić do stopniowej drogi w celu ich eliminacji lub zmian na lepsze nawykowe zachowania.

Sukces powinien nam zatem kojarzyć się z konkretami (w różnych dziedzinach życia), ustalonymi celami, jakie należy osiągnąć, a dążenie do nich to pewien proces składający się z wielu etapów. Osiągnięcie celu staje się łatwiejsze między innymi dzięki rozwojowi osobistemu – o tych zagadnieniach będzie się pojawiać coraz więcej artykułów na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *