Rodzinne posiłki mają niezwykłą moc!

Co łączy wyniki w nauce, długość życia i wspólne spożywanie posiłków? Okazuje się, że bardzo wiele! Korzyści z rodzinnego biesiadowania jest więcej niż myślimy, dlatego warto na nowo odkryć nieocenioną wartość spożywania posiłków w gronie najbliższych.  Zwłaszcza, że mogą chociażby przyczynić się później do łatwiejszego wejścia naszego dziecka w tryb codziennej nauki w szkole. Najwyższa pora zrozumieć, że ważne jest nie tylko to co jemy, ale także z kim. 

Według badań przeprowadzonych na zlecenie internetowego sklepu spożywczego Barbora.pl, zaledwie niewiele ponad 27% ankietowanych spożywa wspólnie śniadania. Choć uważa się je za najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia, jego spożywanie często odbywa się w pośpiechu i harmidrze porannych przygotowań do pracy czy szkoły. Istotnie trudno w takich warunkach znaleźć przestrzeń na spokojne rozmowy przy stole. Warto natomiast pomyśleć w tym kontekście o obiedzie lub kolacji.

Będąc rodzicem i mając na uwadze prawidłowy rozwój emocjonalny i intelektualny swoich pociech, należy wziąć sobie do serca wyniki licznych badań wskazujących, że regularne spożywanie chociaż jednego z posiłków w ciągu dnia w rodzinnym gronie wpływa na wzbogacenie zasobu słownictwa dzieci oraz przyczynia się do polepszenia ich wyników w nauce. Trzeba pamiętać, że chłoną one wiedzę przede wszystkim z obserwacji otoczenia, a rodzice są najczęściej jego najważniejszą częścią. Odpowiednie relacje rodzica z dzieckiem pomagają mu kształtować inteligencję emocjonalną, adekwatnie reagować na bodźce, wzmacniać poczucie własnej wartości oraz budować kompetencje społeczne. Co więcej, w przyszłości mogą mieć mniejszą tendencję do sięgania po używki i generalnie większą odporność psychiczną.

Wspólne posiłki są idealną okazją do skumulowania wszystkich powyższych korzyści, tym bardziej, że wygospodarowanie czasu na rodzinne aktywności poza weekendami bywa nie lada wyzwaniem. Jedzenie jest nieodłączną częścią naszej codzienności, dlaczego więc z tego nie skorzystać?

Również my sami, jako dorośli, możemy doświadczyć pozytywów wspólnego jedzenia i… żyć dłużej! W krajach takich jak Hiszpania, Włochy czy Grecja, gdzie posiłki w liczniejszym gronie są stałym rytuałem, średnia długość życia jest znacznie wyższa niż w Polsce. Warto wziąć to sobie do serca i kolejny obiad zaplanować jako czas spędzony z rodziną lub bliskimi znajomymi.

Jedną z głównych wartości, którymi od samego początku swojej działalności kieruje się Barbora jest rodzina. Dzięki możliwości zamawiania zakupów spożywczych przez internet, siedem dni w tygodniu, z dostawą pod drzwi nawet tego samego dnia, dajemy naszym klientom czas na bycie razem i tworzenie rodzinnych wspomnień. Biorąc pod uwagę, że ponad 50% badanych na śniadanie preferuje kanapki, dbamy o to, aby w naszej ofercie znalazło się chrupiące, pachnące pieczywo oraz świeże owoce i warzywa, tak ważne w codziennej diecie. Wybierając zakupy online w Barbora.pl, nasi klienci mogą skupić się na rozmowach z domownikami i budowaniu relacji.mówi Agnieszka Śliwka-Stachowiak, Kierownik Marketingu i PR, Barbora.pl  i dodaje – Organizując akcje, takie jak #kierunekbarbora, chcemy uświadomić naszym klientom, że naprawdę niewiele trzeba, by zmienić swoje nawyki na lepsze, a w dłuższej perspektywie poprawić jakość relacji i swojego życia.

W materiale wykorzystano wyniki badania, przeprowadzonego na zlecenie marki Barbora przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Reaserch w marcu 2022 roku, N = 1000.

Więcej informacji: www.barbora.pl

Rozwój osobisty

Rozwój osobisty jest ważnym elementem osiągania sukcesów i bycia szczęśliwym. Nie każdy, kto się rozwijał, osiągnął sukces, ale wszyscy, którzy osiągnęli sukces, rozwijali się i wykonali ogromną pracę nad sobą.

Rozwój osobisty jest procesem trwającym przez całe życie. To sposób na to, by człowiek mógł prawidłowo ocenić swoje umiejętności i cechy oraz był w stanie skutecznie wyznaczać swoje cele życiowe. Można w skrócie powiedzieć, że rozwój osobisty to dążenie do maksymalizacji ludzkiego potencjału.

Rozwój osobisty to proces polegający na stawaniu się lepszym człowiekiem oraz usprawnianiu ludzkiego życia w określonych obszarach. Może on odbywać się poprzez takie działania jak: podnoszenie własnej atrakcyjności na rynku pracy oraz rozwój kariery, zwiększanie świadomości, budowanie dostatku, rozwijanie różnorodnych umiejętności.

Rozwój osobisty nie jest dla wszystkich, ponieważ nie każdy jest gotowy na to, by pracować nad sobą na własną rękę. Trzeba mieć dużo cierpliwości i sporo wiedzy, aby w mądry sposób rozwijać się samodzielnie. Jednak i w takim przypadku, z niektórymi problemami, trudno będzie sobie poradzić w samotności.

Pamiętaj, że rozwój osobisty, jak nazwa wskazuje, dotyczy Ciebie (Twoim działaniem nie powinna być zmiana innych osób – choć takie zmiany zapewne zauważysz jako skutek poboczny Twoich własnych zmian), a zatem skup się na zmianie siebie, a świat wokół też się zmieni. A zmiana siebie to często zmiana naszych nawyków, których każdy człowiek ma całą masę. Może początkującym wydawać się to dziwne, ale po pewnym czasie uznasz, że to faktycznie się sprawdza. Najpierw trzeba zidentyfikować te własne przekonania i związane z nimi typy zachowań, które są w naszym odczuciu negatywne, a następnie trzeba przystąpić do stopniowej drogi w celu ich eliminacji lub zmian na lepsze nawykowe zachowania.

Sukces powinien nam zatem kojarzyć się z konkretami (w różnych dziedzinach życia), ustalonymi celami, jakie należy osiągnąć, a dążenie do nich to pewien proces składający się z wielu etapów. Osiągnięcie celu staje się łatwiejsze między innymi dzięki rozwojowi osobistemu – o tych zagadnieniach będzie się pojawiać coraz więcej artykułów na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *