Perfekcyjna depilacja

Depilacja w domu ma swoje zalety – jest tania i możesz ją wykonać, kiedy tylko chcesz.

Sposobów na samodzielne pozbycie się zbędnych włosków jest kilka – bez trudu więc wybierzesz taką metodę, która najlepiej spełni twoje oczekiwania.

Dzień wcześniej zrób peeling – poruszy cebulki włosków i potem łatwiej dadzą się usunąć. Poza tym po złuszczeniu naskórek jest cieńszy i miękki, więc odrastające włoski przebiją się przez niego i nie będą wrastać. Pamiętaj też, że każda metoda depilacji niesie ze sobą pewne ryzyko podrażnienia skóry i jej zainfekowania. W miejscu usuniętych włosów pojawiają się najpierw czerwone kropki, a potem tworzą się krosty. Aby zminimalizować to niebezpieczeństwo, przed zabiegiem powinnaś dokładnie umyć ciało. Najlepiej wziąć kąpiel – wtedy skóra jest rozgrzana, a mieszki włosowe rozszerzone, dzięki czemu włosy łatwiej usunąć.

Kremy do depilacji – dla wrażliwych

Środki chemiczne (kremy, pianki, żele) nakładaj na suchą, czystą skórę – użyj do tego plastikowej szpatułki dołączonej do preparatu. Odczekaj określony przez producenta czas (z reguły 3–5 minut) i na próbę ściągnij szpatułką krem do depilacji z małego fragmentu skóry. Jeśli włosy nie odchodzą, odczekaj jeszcze minutę. Gdy łatwo dają się usunąć, zdejmij całość tak, jakbyś goliła nogi (pod włos). Nie przyciskaj szpatułki zbyt mocno, aby nie podrażnić naskórka. Resztki preparatu spłucz letnią wodą.

Perfekcyjna depilacja – jakich zasad powinnaś przestrzegać?

Łagodne traktowanie: jeśli wyrywanie włosów depilatorem sprawia ci dużo bólu, to zminimalizujesz jego odczuwanie, wtedy gdy wykonasz depilację na mokrej skórze. Dzięki wodzie skóra stanie się mniej wrażliwa, a depilacja dla Ciebie będzie bardziej komfortowa.

Bez komplikacji: wrastające włoski często psują efekt gładkiej skóry. Jeśli doskwiera Ci ten problem, wypróbuj kremy do depilacji. Zawierają specjalne formuły, które działają bezpośrednio na mieszki włosowe i hamują ich wrastanie. Zapobiegawczo, po każdym goleniu, stosuj regenerujący olejek. Złagodzi ewentualne podrażnienia, a czerwone kropki będą bledsze niż wcześniej.

Pokręć temperaturę: chyba każda z nas marzy o tym, by usuwanie zbędnego owłosienia poszło szybko i sprawnie. Jeden prosty sposób ułatwia tę sprawę. Zanim przystąpisz do depilacji, weź gorący prysznic. Ciepła woda relaksuje i odstresowuje skórę. Sprawia, że włoski stają się bardziej miękkie, pory otwierają się, cebulki nie są tak mocno osadzone w skórze. Nie zapominaj o piance do golenia – jest bogata w składniki pielęgnujące skórę.

Podejdź do depilacji naturalnie: jeśli depilujesz się woskiem, możesz użyć gotowych plastrów lub przygotować taki preparat samodzielnie w domu. Przepis jest bajecznie prosty: 2 garści cukru wrzuć na patelnię i zalej połową szklanki wody. Poczekaj aż mieszanka się skarmelizuje. Dodaj kilka kropli soku z cytryny i 2 łyżki płynnego, naturalnego miodu. Zagotuj całość i poczekaj aż lekko ostygnie. Ciepłą masę nakładaj na uprzednio przyprószone talkiem nogi, przy pomocy szpatułki. Wyrywaj włoski w kierunku odwrotnym do ich wzrostu.

Warto pamiętać
• Co najmniej dzień przed depilacją lepiej się nie opalać, to może bardzo podrażnić skórę.

• Nie używaj depilatora i plastrów w czasie menstruacji. Wtedy skóra staje się bardziej wrażliwa i silniej odczuwamy ból.

• Przed większym wyjściem warto wydepilować nogi dzień wcześniej, żeby zagoiły się ewentualne podrażnienia.

• Peeling wykonany przed depilacją ułatwi usunięcie włosków, bo nie będą przylegać do skóry. Po depilacji warto go robić 2 razy w tygodniu. Zapobiegnie to wrastaniu włosków.

Perfekcyjna depilacja w salonie depilacji Świat Wosku.

Depilacja może być bardzo bolesna przed i w trakcie menstruacji. Skóra jest wtedy delikatniejsza i wykazuje większą wrażliwość, a my nie jesteśmy odporne na ból. Najlepiej zatem zdecydować się na depilację przynajmniej tydzień przed planowaną miesiączka lub po jej zakończeniu.

Depilacja miejsc intymnych w trakcie menstruacji może skutkować pojawieniem się infekcji. Ponieważ w tym ciężkim dla kobiety okresie jesteśmy wyjątkowo podatne na infekcje, warto unikać stosowania środków chemicznych we wrażliwych okolicach intymnych.

Rozwój osobisty

Rozwój osobisty jest ważnym elementem osiągania sukcesów i bycia szczęśliwym. Nie każdy, kto się rozwijał, osiągnął sukces, ale wszyscy, którzy osiągnęli sukces, rozwijali się i wykonali ogromną pracę nad sobą.

Rozwój osobisty jest procesem trwającym przez całe życie. To sposób na to, by człowiek mógł prawidłowo ocenić swoje umiejętności i cechy oraz był w stanie skutecznie wyznaczać swoje cele życiowe. Można w skrócie powiedzieć, że rozwój osobisty to dążenie do maksymalizacji ludzkiego potencjału.

Rozwój osobisty to proces polegający na stawaniu się lepszym człowiekiem oraz usprawnianiu ludzkiego życia w określonych obszarach. Może on odbywać się poprzez takie działania jak: podnoszenie własnej atrakcyjności na rynku pracy oraz rozwój kariery, zwiększanie świadomości, budowanie dostatku, rozwijanie różnorodnych umiejętności.

Rozwój osobisty nie jest dla wszystkich, ponieważ nie każdy jest gotowy na to, by pracować nad sobą na własną rękę. Trzeba mieć dużo cierpliwości i sporo wiedzy, aby w mądry sposób rozwijać się samodzielnie. Jednak i w takim przypadku, z niektórymi problemami, trudno będzie sobie poradzić w samotności.

Pamiętaj, że rozwój osobisty, jak nazwa wskazuje, dotyczy Ciebie (Twoim działaniem nie powinna być zmiana innych osób – choć takie zmiany zapewne zauważysz jako skutek poboczny Twoich własnych zmian), a zatem skup się na zmianie siebie, a świat wokół też się zmieni. A zmiana siebie to często zmiana naszych nawyków, których każdy człowiek ma całą masę. Może początkującym wydawać się to dziwne, ale po pewnym czasie uznasz, że to faktycznie się sprawdza. Najpierw trzeba zidentyfikować te własne przekonania i związane z nimi typy zachowań, które są w naszym odczuciu negatywne, a następnie trzeba przystąpić do stopniowej drogi w celu ich eliminacji lub zmian na lepsze nawykowe zachowania.

Sukces powinien nam zatem kojarzyć się z konkretami (w różnych dziedzinach życia), ustalonymi celami, jakie należy osiągnąć, a dążenie do nich to pewien proces składający się z wielu etapów. Osiągnięcie celu staje się łatwiejsze między innymi dzięki rozwojowi osobistemu – o tych zagadnieniach będzie się pojawiać coraz więcej artykułów na stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *