Wystawa Światowa w Brukseli (1958) w liczbach

Wystawy Światowe (Expo) zawsze były ważnymi wydarzeniami dla miasta, które je organizowało. Tak też było w 1958 roku, kiedy to Expo zawitało do Brukseli. Warto przyjrzeć się temu eventowi w dość niecodzienny sposób, czyli za pośrednictwem statystyk.

Szacuje się, że na przygotowanie Expo w Brukseli, które trwało od 17 kwietnia do 19 października 1958 roku, poświęcono 60 milionów roboczogodzin. Żeby przygotować teren do wydarzenia, trzeba było usunąć milion metrów sześciennych ziemi. Na stworzenie infrastruktury zużyto z kolei 27678590 kilogramów materiałów budowlanych.

Żeby zbudować pawilony, trzeba było zatrudnić około 20 tysięcy ludzi, a 500 ogrodników dbało w tym czasie o zieleń. Warto było się tak przygotowywać, ponieważ wystawę odwiedziło łącznie ponad 41 milionów ludzi, w tym 713644 jednego dnia. Statystyczna rodzina, która pojawiła się na Expo, wydała tam 2260 franków.

Już po tych statystykach widać, na jaką skalę zakrojone było omawiane wydarzenie i jak przeżywali je mieszkańcy Brukseli.

www.hectorfaubel.net