Jesteś tym, co jesz

Popularna aktorka, Cameron Diaz, przez wiele lat nie przywiązywała zbytniej uwagi do diety, a swoją dobrą figurę zawdzięczała, jak sama twierdziła, genom i szybkiej przemianie materii. Od kiedy jednak gwiazda zaczęła stosować różne diety wyznaje jedną, kluczową zasadę: jesteś tym, co jesz. Dlatego też Cameron Diaz nie je byle czego, a jej posiłki są zawsze rozsądnie przemyślane.

Aktorka przeszła na dietę nie ze względu na wagę, która zawsze była u niej w normie, ale przez swoje problemy z cerą. Okazało się, że to, co jadała miało ogromny wpływ na złą kondycję skóry. By ją poprawić aktorka mocno ograniczyła spożycie słodyczy i słonych przekąsek, a zastąpiła je świeżymi owocami i warzywami.

Ta drobna zmiana przyczyniła się zarówno do poprawy cery – trądzik coraz bardziej zanikał, a skóra wyglądała zdrowiej, jak i do utraty kilku zbędnych kilogramów. Podstawą diety aktorki są warzywa (zwłaszcza zielne), owoce, produkty sojowe, ryby oraz orzechy. Stara się natomiast unikać słodzonych napojów, kawy, herbaty i białego pieczywa.